HALMSTAD | July 2, 2015 | SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS in Trotto "In


Halmstad lopp 1 - AM BLOODSTOCK LOPPET
1:A PRIS 50 000, 2140 A


1 PIM PIM TROMB s 4 Söderkvist Stefan
2 BARKÅKS LUCIFER v 5 Goop Björn
3 LÖNSHULTS TUVA s 5 Crebas Hans
4 UNO GARDENIA* (DK) h 4 Takter Johnny
5 FLO RIDA SEA v 4 Persson Håkan K
6 JULIETTE K. s 5 Hansen Jan
7 UNIQUE MAGIC* (DK) v 4 Pedersen Anders
8 BECHAMP AM v 4 Adielsson Erik
9 PLATON FACE h 3 Kolgjini Lutfi
10 SHIRWAN AS (IT) v 4 Eriksson Christoffer
11 NEVERENDINGDREAM v 4 Kihlström Örjan
12 OWEN BROLINE v 4 Untersteiner Johan



Halmstad lopp 2 - LJUNGBY MASKIN's LOPP Femåringslopp - Stolopp
1:A PRIS 125 000, 2140 A


1 DET ÄR K.H.K. BOKO s 5 Takter Johnny
2 TWILIGHT MAGIC* (DK) s 5 Kontio Jorma
3 DONNA DI QUATTRO s 5 Eriksson Christoffer
4 ROSSELLA ROSS (IT) s 5 Goop Björn
5 RED RIDING HOOD (DE) s 5 Lugauer Conrad
6 BOSTONZ CREDIT (US) s 5 Redén Daniel
7 AIR FRAME s 5 Kihlström Örjan



Halmstad lopp 3 - Amatörernas Elitsprinter - Gert Allercrantz Minneslopp
1:A PRIS 50 000, 1609 A


1 NAGINI (US) v 6 Berglin Ove
2 SALSA KNIGHT h 6 Arnqvist Peter
3 ORIZZONTE TRIO (IT) v 7 Benzon Niclas
4 SILVER ANNIE s 7 Andersson Robert
5 MR BIG v 6 Uhrberg Oscar
6 BERKUT BOKO v 7 Nordemo Alf
7 BUSTER (US) h 4 Allercrantz Roger
8 MATTERAZZI BOB v 8 Lähdekorpi Hanna
9 JARL AF SOLNÄS h 5 Johansson Håkan B
10 BOOGIE MAN v 7 Edberg Peter
11 FORMATION (US) h 8 Fernlund Patrik
12 ELMER GOLD v 7 Nilsson Staffan



Halmstad lopp 4 - SCANTEC ENTREPRENAD LOPPET Femåringslopp
1:A PRIS 75 000, 1609 A


1 KEMAS WINNIE s 5 Ohlsson Ulf
2 TRIPOLINI V.P.* (DK) v 5 Juel Jeppe
3 WANNACMYGUNS (US) v 5 Haugstad Kenneth
4 KAN HA h 5 Adielsson Erik
5 NAPOLEON C.D. h 5 Ingves Peter
6 DARYL BOKO (FI) v 5 Eriksson Kim
7 SCREEN HEIGHT h 5 Kihlström Örjan
8 MY GLIDING ANGEL (US) s 5 Goop Björn



Halmstad lopp 5 - TRAVRONDEN presenterar "Upp till bevis"
1:A PRIS 75 000, 2140 A


1 GO GREEN PELLINI h 7 Puro Petri
2 DANTE BOKO v 5 Friberg Lars
3 ALKALIZER AM v 5 Nilsson Lars I
4 DOLLAR ACCESS v 8 Salmela Petri
5 MELLBY APOLLO v 6 Liljendahl Reijo
6 TRUST LAUNCHER v 7 Halberg Jan
7 RADYSIN AMERICA (IT) s 5 Riordan Jerry
8 HUGE STAR v 8 Stenströmer Ulf
9 AMERICAN IDOL v 6 Göransson Carl-Otto
10 WIRANAS DREAM v 10 Malmqvist Tomas



Halmstad lopp 6 - HORSERAIL LOPPET Summer Meeting Halmstad, Final
1:A PRIS 100 000, 2140 A


1 GEORGIE MAE* (US) s 5 Takter Johnny
2 FINISH BRANDON v 7 Söderkvist Stefan
3 RAPIDE DU POMMEAU h 7 Jensen Flemming
4 TAKETHEM* (DK) h 5 Juul Steen
5 ROYAL TROPHY* (DK) h 7 Nielsen Kenneth
6 YOUNG FARMER v 6 Uhrberg Thomas
7 NI TALAR BRA LATIN v 5 Ingves Peter
8 WOMANIZER N.O.* (NO) v 6 Nilsen Per Ludvig
9 SPARKLED FACE (DK) s 6 Henriksson Jan
10 I LOVE PARIS* (NO) s 5 Goop Björn



Halmstad lopp 7 - SANDÅ LOPPET - Summer Meeting Stayer 2015
1:A PRIS 125 000, 3140 V


1 BÖRTAS LADY s 8 Jonsson Fredrik
2 RETURN TO SWEDEN v 7 Uhrberg Joel
3 TOR MENTO (DK) v 5 Uhrberg Thomas
4 JANE'S HUGO v 5 Untersteiner Johan
5 VERNIN STARLIGHT v 5 Adielsson Erik
3160
6 KIPLING FACE v 8 Goop Björn
7 ALKI FLEVO (NL) v 8 Takter Johnny
8 OBELIX DAMHUS* (DK) v 9 Kihlström Örjan
9 PRINCE ORLANDO v 7 Persson Stefan
10 FOR PLEASURE AS (DE) h 6 Lugauer Conrad
11 BAZIR DIMANCHE v 7 Dyhrberg Svend
3180
12 MELLBY VIKING h 7 Kontio Jorma
13 ALFAS DA VINCI v 7 Lövgren Joakim



Halmstad lopp 8 - SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS
1:A PRIS 100 000, 1609 A


1 DRIVE LAUNCHER v 4 Sedström Johan
2 SYLVESTER AMERICA (IT) h 4 Goop Björn
3 WHITEHOUSE EXPRESS (US) h 4 Adielsson Erik
4 NUNCIO (US) h 4 Melander Stefan
5 CAZTOR h 4 Kontio Jorma
6 KING CITY (US) h 4 Kihlström Örjan
7 EXPLOSIVE DE VIE (US) v 4 Oscarsson Jim

HALMSTAD | July 2, 2015 | SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS in Trotto "In
Nuncio



Halmstad lopp 9 - SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS
1:A PRIS 100 000, 1609 A


1 HILLUSTRIOUS (US) h 4 Takter Johnny
2 VOLSTEAD (US) h 4 Kihlström Örjan
3 STAND BAYOU (US) h 4 Redén Daniel
4 BRITISH STEEL (US) v 4 Lindgren Marcus
5 ELTON ATTACK (DE) h 4 Eriksson Christoffer
6 WARRAWEE PERSEUS (US) h 4 Ohlsson Ulf
7 THEWAYIAM ÅS h 4 Goop Björn

HALMSTAD | July 2, 2015 | SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS in Trotto "In
Volstead



Halmstad lopp 10 - SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS
1:A PRIS 100 000, 1609 A


1 EXPLOSIVE DUST h 4 Kihlström Örjan
2 SECRET MISSION (US) h 4 Ingves Peter
3 JONTTE BOY* (FI) h 4 Korvenoja Tuomas
4 BE SPONTANEOUS (US) h 4 Adielsson Erik
5 PARTY BOAT HANOVER (US) h 4 Takter Johnny
6 ABAZ AMERICA h 4 Kolgjini Lutfi
7 SPARTAN KRONOS (IT) h 4 Lugauer Conrad

HALMSTAD | July 2, 2015 | SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS in Trotto "In
Spartan Kronos



Halmstad lopp 11 - EMIN LOPPET Euro Classic Trot - Next Year - Treåringslopp
1:A PRIS 75 000, 2140 V


1 DOLAN SPRING h 3 Untersteiner Peter
2 THE SWEDE h 3 Goop Björn
3 CONRADS DEFINITIF h 3 Uhrberg Thomas
4 TAFFY h 3 Ohlsson Ulf
5 HARALDINHO ZON h 3 Kontio Jorma
6 GRAFFITI ARTIST* (FI) h 3 Korvenoja Tuomas
7 DEVS DRAGON h 3 Lövgren Joakim
8 DRAGSTER v 3 Malmqvist Roger
9 R.K.KING h 3 Untersteiner Johan
10 IN VAIN SUND h 3 Adielsson Erik
11 TOBACCO h 3 Haugstad Kenneth
12 PRINCE BELL h 3 Ingves Peter



Halmstad lopp 12 - MOTORHALLAND's LOPP
1:A PRIS 100 000, 2140 V


1 SNABBA CASH v 5 Untersteiner Peter
2 TRITON NEERGÅRD* (DK) v 5 Juel Jeppe
3 SHARIF AMERICA v 5 Kolgjini Lutfi
4 ROX'N DYNAMITE h 7 Jansson Göran
5 STARO HEY JOE h 5 Kihlström Örjan
6 EDER BOB h 4 Untersteiner Johan
7 MOONDANCER* v 6 Takter Johnny
8 VERSAILLES v 5 Goop Björn
9 ROBROS BRAZZA (IT) h 5 Eriksson Christoffer
10 QUANTUM STRIKING v 6 Adielsson Erik
11 GIO FOLLO h 5 Dyhrberg Svend
12 SAHARA RENEGADE* (FI) v 6 Heiskanen Veijo



Halmstad lopp 13 - HALMSTAD KOMMUN's LOPP Fyra- & Femåringslopp - Stolopp
1:A PRIS 100 000, 2140 A


1 LIZETTE SISU s 5 Takter Johnny
2 NANGIJALA FACE s 5 Ingves Peter
3 COUNTRYGIRL ÅS (US) s 4 Svensson Claes
4 RAFFINOS s 5 Kihlström Örjan
5 COCO DE VIE (US) s 4 Ohlsson Ulf
6 VÄSTERBOMAGNIFIQUE s 5 Röcklinger Björn
7 BEAR GLIDE s 5 Kontio Jorma
8 PROMISE ME (US) s 4 Lövgren Joakim
9 PIECE OF WORK (NO) s 5 Söderkvist Stefan
10 PLEDGE ALLEGIANCE (US) s 5 Adielsson Erik
11 GLAMOUR HÅLERYD s 5 Untersteiner Johan
12 ELMA LANE* (DE) s 5 Untersteiner Peter



Halmstad lopp 14 - SprinterMästaren, Final (Gr I,Int.) - STRÅLFORS
1:A PRIS 940 960, 1609 A




Halmstad lopp 15 - HOTEL TYLÖSAND's LOPP - Stolopp
1:A PRIS 50 000, 2140 V


1 AL'S BARBARBAR s 4 Kontio Jorma
2 TRES BIEN ÅS (US) s 3 Goop Björn
2160
3 LOVELY SKY s 5 Dyhrberg Svend
4 RETURN TICKET s 5 Falsig Bo
5 BAHAMA MAMA s 5 Uhrberg Thomas
6 QUAND VENEZ VOUS s 6 Ohlsson Ulf
7 XENA TIM s 6 Takter Johnny
8 FUXA HÅLERYD s 6 Lövgren Joakim
9 HUGELINDA s 5 Ingves Peter
10 CARRO'S GIRL s 4 Untersteiner Johan
11 CADDIE JASMINA s 4 Pettersson Paula
12 ELVIRA DIABLO s 5 Untersteiner Peter
13 BRITELITE AM s 4 Kihlström Örjan
14 ROXY TRIO (IT) s 5 Adielsson Erik



HALMSTAD (HD)

Halmstad race track was founded in 1968 and is situated on the west coast of Sweden 135 km south of Gothenburg.

HALMSTAD | July 2, 2015 | SprinterMästaren - Uttagningslopp - STRÅLFORS in Trotto "In

Biggest Event: Sprintermästaren.
Track Length: 1000 m.
Finish: 199 m.
Location: 4 km east of Halmstad city.



Discussione iniziada da CIRDANnella categoria Trotto "Internazionale" nella data di 25-06-2015 20:32.