FÄRJESTAD | June 26,2015 | Diamantstoet, Final in Trotto "Internazionale"


Färjestad lopp 1 - Fyraåringslopp | 18:15
1:A PRIS 50 000, 2640 V


1 NEW GENERATION h 4 Jakobsson Magnus
2 JULA HAMRON v 4 Jepson Carl Johan
3 LORD FLAX h 4 Söderkvist Stefan
2660
4 ORION TILLY h 4 Goop Björn
5 ELTON ATTACK (DE) h 4 Eriksson Christoffer



Färjestad lopp 2 | 18:37
1:A PRIS 17 000, 2140 V


1 TENEDOR* (IT) h 3 Goop Björn
2 STINAS GOLDEN BOY h 4 Dalborg Thomas
3 OCTAVIUS HARVESTER v 4 Ivarsson Morgan
4 TERRA WISE (IT) s 3 Hultman Marcus
5 MELLBY DEVIL v 3 Jakobsson Magnus
6 MELIZZA GIRL s 4 Jonsson Fredrik
7 TALK TO ME NOW s 3 Andersson Mikael J
8 KENROS KAACHIING s 7 Nilsson Henrik
9 MASSITJ h 4 Jansson Torbjörn
10 JOKERN v 4 Karlsson Petter
11 ALICE HUNDRAFYRA s 4 Ådefors Peter



Färjestad lopp 3 - Uttagning Amatör-SM (Färjestad & Åmål) | 19:00
1:A PRIS 20 000, 1640 A


1 EXPLOSIVE ZON h 6 Silvén Jan
2 RURIK KRAX h 6 Andersson Jan P
3 GIANT EURO v 9 Persson Kent
4 KING CLASSIC v 7 Daggert Henrik
5 CASH DE VIE s 5 Lundkvist Jan-Erik
6 FLORINE DELEYMARIE s 8 Sand Xara
7 PLUS TWO v 7 Anderberg Roger
8 NIMA'S MARION s 8 Johansson Malin H
9 KING HIGHLIGHT v 7 Daggert Bengt-Erik
10 FALL STAR TOOMA v 6 Martinsson Thomas
11 DEGUSTATION v 8 Beckman Björn
12 COUNTDOWN v 6 Lindborg Per



Färjestad lopp 4 - E3 Consolation - Ston | 19:25
1:A PRIS 80 000, 2140 A


1 KENDRA SILVIO s 3 Jansson Torbjörn
2 SWISS ACCOUNT s 3 Söderkvist Stefan
3 TOUCH OF ELEGANCE s 3 Kihlström Örjan
4 PHILISTINE FACE s 3 Kolgjini Lutfi
5 CERVEZA s 3 Untersteiner Peter
6 ARCTIC HELEN* (FI) s 3 Jakobsson Magnus
7 TEETER TOTTER s 3 Ärling Tino
8 JUDGE REO s 3 Larsson Michael
9 REDING GIRL* (FI) s 3 Korvenoja Tuomas
10 FATIMA BOKO s 3 Adielsson Erik
11 FABULOUS BOKO s 3 Goop Björn
12 SPOIL ME s 3 Haugstad Kenneth



Färjestad lopp 5 - Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp | 19:47
1:A PRIS 50 000, 2140 V


1 JE REVE D'AMOUR v 3 Söderkvist Stefan
2 TACLOBO s 3 Wallin Tony
3 FEDEX CUP v 3 Kihlström Örjan
4 MISS ÅSLANDA s 3 Horpestad Tom
5 ONEKISS s 3 Tillman Jennifer
6 MOOD INDIGO v 3 Nilsson Per
7 ROBIN ROOF v 3 Jansson Torbjörn
8 TRIALOGUE h 3 Jepson Carl Johan
9 CHACHA SISU s 3 Korvenoja Tuomas
10 COTTON CLUB h 3 Andersson Mikael J
11 ACTION DOC h 3 Karlsson Petter
12 BRYSSEL h 3 Goop Björn
2160
13 IGOR RIBB h 3 Kolgjini Lutfi
14 ZAZO ROD v 3 Eriksson Sören



Färjestad lopp 6 - E30 Uttagningslopp - Ungdoms-/Lärlingslopp - Stolopp | 20:09
1:A PRIS 20 000, 2140 A


1 DIORA FROM MY s 5 Fromell Tom
2 WHITE NOSE (DK) s 4 Andersson Andreas
3 ALEXANDRIE s 5 Eriksson Emil
4 CARISMA NEWPORT s 8 Lundgren Maria
5 LOOKOUT KEMP (US) s 5 Nilsson Per
6 SENTIMENTAL s 6 Ceka Sajmir
7 REPTILIA s 6 Sedström Linda
8 RAPSODIA BIGI (IT) s 5 Svanstedt Rickard
9 DIKTATOR s 4 Sverre Anton
10 FRIDA GIRL s 9 Nilsson Julia
11 MAY LILY s 4 Rudqvist Henrik
12 BEATINATHEDEVIL F. s 4 Oscarsson Kevin



Färjestad lopp 7 - E3000 - Stayerlopp | 20:31
1:A PRIS 75 000, 3140 V


1 PALEO PRIDE h 5 Moberg Jonas
2 GASSMAN'S EVERT v 6 Jepson Carl Johan
3 PRESTON SAVAGE (FI) v 7 Uhrberg Thomas
4 ODD FACE h 4 Kolgjini Lutfi
5 GATERUDS GALON v 5 Berglöf Erik
6 FOURMATIC h 6 Andersson Mikael J
7 COGNAC STING v 5 Kihlström Örjan
3160
8 UNO DE JOFLO (FR) h 7 Larsson Fredrik B
9 DUFFMAN v 6 Westholm Jörgen
10 DOMINATOR h 5 Goop Björn
11 OCEAN KRONOS (IT) v 7 Söderkvist Stefan
12 AZTEC BOKO (NL) v 8 Larsson Michael
3180
13 GLOBAL MAZERINE v 8 Jansson Torbjörn
3200
14 ON HOLD v 8 Jakobsson Magnus



Färjestad lopp 8 - E3 Consolation - Hingstar/Valacker | 20:53
1:A PRIS 80 000, 2140 A


1 BOOMER h 3 Svensson Erik
2 NAPPA SCAR h 3 Lennartsson Per
3 FORECAST h 3 Kihlström Örjan
4 EXPLOSIVE RIVER h 3 Haugstad Kenneth
5 BUCKLE UP PELLINI h 3 Adielsson Erik
6 FILUREN h 3 Remneby Mats
7 KNIFETOWN WINNER h 3 Jansson Torbjörn
8 FALCO DI QUATTRO h 3 Eriksson Christoffer
9 BAD STORY h 3 Goop Björn
10 STARO JUVENTUS v 3 Söderkvist Stefan
11 CLEMENZA AM h 3 Kolgjini Lutfi
12 UNLIMIT LAVEC h 3 Dalborg Thomas



Färjestad lopp 9 - Diamantstoet, Final | 21:13
1:A PRIS 200 000, 2140 V


1 DONNA LYJAM s 4 Eriksson Sören
2 SUNDSHOLMS FATIMA s 4 Kern Klaus
3 STARDUST S.I.R. s 6 Jakobsson Magnus
4 NEW KISS s 4 Ising Jasmine
5 PROMISE s 4 Kihlström Örjan
6 AUNG SAN SUU KYI s 4 Goop Björn
7 SOMA s 5 Mahony Paw
8 NEON FACE s 5 Adielsson Erik
9 BORUPS NOVA s 4 Untersteiner Peter
2160
10 NINEPOINTS LUCY s 5 Westholm Jörgen
11 GRACE FROM ABOVE s 5 Eriksson Christoffer
12 VACATION SILVIO s 5 Uhrberg Thomas
13 ETERNITY OF JOY s 5 Svanstedt Anders
14 DIAMOND OF'EM s 6 Jansson Torbjörn
15 GAIA SUND s 5 Tillman Jennifer



Färjestad lopp 10 | 21:31
1:A PRIS 20 000, 1640 A


1 NYGÅRDS DIAMANT s 6 Anderberg Roger
2 O.M.BIANCHI s 4 Mahony Paw
3 FORREST FAYLINE v 5 Jakobsson Magnus
4 COALMINERSDAUGHTER s 4 Lindberg Kristian
5 CAP CLEO s 4 Laursen Jens
6 TURBULENCE s 3 Berglöf Erik
7 MR STANCIANO v 5 Larsson Michael
8 JERNS SUPREME v 5 Jepson Carl Johan
9 LOTSOFCHARM O.* (NO) s 4 Goop Björn
10 LOS FRUTALES s 7 Andersson Mikael J
11 ASKÖ RITE ON s 4 Silvén Jan
12 PRINCESS LA MINT s 3 Adolfsson Sofia



Färjestad lopp 11 - Dubbelcupen, Försök 4 i Meeting 4 - Fördel Ston | 21:48
1:A PRIS 35 000, 2140 V


1 PEDRA s 11 Lundgren Hans-Olof
2 TAMS VINNIE s 8 Liberg-Carlson Helena
3 KÖLA OLYMPIA s 9 Benzon Niclas
4 TROLLDONA s 8 Eriksson Sören
5 MOE BRAGA s 6 Kylén Gunnar
6 EGGE ELDEN* (NO) h 6 Horpestad Tom
7 LASSHANS LULL v 10 Florén Jonas
8 EGGE ODIN* (NO) v 7 Mikkelborg Olav
9 MEDIAAS ODIN* (NO) h 10 Mjölneröd Jan Roar
10 BILBO B.S. h 5 Aarum Dagfinn
11 JÄRVSÖ MOA s 8 Holmberg Åsa
2180
12 DAN H.C. (NO) v 9 Karlsson Petter
13 ZEB HEGERO v 8 Andersson Mikael J
14 LYSJÖ GLIMMER v 11 Larsson Kristina
15 LIHEIM SVARTEN (NO) v 8 Nordlund Per


FÄRJESTAD
Färjestad race track in Karlstad is 300 km west of Stockholm, 220 km east of Oslo.

Track Length: 1000 m.
Finish: 177 m.
Location: 4 km from Karlstad.

FÄRJESTAD | June 26,2015 | Diamantstoet, Final in Trotto "Internazionale"



Discussione iniziada da CIRDANnella categoria Trotto "Internazionale" nella data di 25-06-2015 11:42.