SOLVALLA | June 23, 2015 | Treåringslopp in Trotto "Internazionale"


Solvalla lopp 1 - Treåringslopp |
1:A PRIS 30 000, 2140 A


1 GLIDING SOLO (US) h 3 Kontio Jorma
2 TAYSON BI* (IT) h 3 Wallin Tony
3 SCULLYS GIRL (US) s 3 Adielsson Erik
4 PULTENEY HANOVER (US) h 3 Redén Daniel
5 AMITY s 3 Schön Marcus
6 TOBACCO h 3 Haugstad Kenneth
7 TROT KRONOS (IT) h 3 Korpi Pekka
8 WRECKING BALL v 3 Lindblom Åke
9 PASTELL TILLY s 3 Jansson Torbjörn
10 ALEX EVO (FI) h 3 Ohlsson Ulf
11 DIGITAL STAR h 3 Melander Stefan
12 ANGLE OF ATTACK h 3 Lennartsson Per



Solvalla lopp 2 - Svensk Travsports Grundserie - Stolopp |
1:A PRIS 30 000, 2140 V


1 RACER ROSE s 6 Kontio Jorma
2 IRENE SUND s 3 Larsson Fredrik B
3 EMILY MOON s 4 Adielsson Erik
4 MYRIAM KEMP* s 4 Korpi Pekka
5 QUICKSPIN s 4 Haugstad Kenneth
6 CADDIE JEWEL s 4 Norman Peter G
7 IN TOTO SUND s 3 Djuse Mattias
8 ZIRPA s 6 Åkerfeldt Jari
2160
9 DIGITAL EDITION s 4 Melander Stefan
10 GARBO SUND s 5 Tillman Jennifer
11 APRIL SISU s 4 Haapio Tomi
12 CARJA s 4 Ärling Tino
13 MACKIE GIRL s 6 Lennartsson Per
14 RELATION s 5 Jansson Torbjörn
15 ZILLAVINN s 4 Ohlsson Ulf



Solvalla lopp 3 - MälardalsCupen, Försök - Stolopp - Spårtrappa
1:A PRIS 30 000, 2140 A


1 BIZZY SISU s 4 Veteläinen Antti
2 KARATE KATE (US) s 4 Ohlsson Ulf
3 AL'S REDHEAD s 5 Sundberg Hans-Owe
4 BORNTOBESOMEBODY s 4 Larsson Fredrik
5 ETERNAL SUNSHINE s 5 Tillman Jennifer
6 IO ELD s 6 Adielsson Erik
7 CLASSIFICATION s 5 Schön Marcus
8 WHAT'S YOUR LIMIT (US) s 5 Lennartsson Per
9 ÖRBÄCKENS MARION s 6 Kylin-Blom Oskar
10 AUGUSTA s 5 Jansson Torbjörn
11 BEAR GLIDE s 5 Irri Joni-Petteri
12 SKI TO THE MAX (US) s 4 Melander Stefan
13 LET'SDANCE AMERICA s 5 Kontio Jorma
14 SPEED HILL* (DK) s 6 Haugstad Kenneth
15 STELINA s 5 Ärling Tino



Solvalla lopp 4 |
1:A PRIS 30 000, 2640 V


1 TAGENA RUN s 10 Karhulahti Ville
2 MAD NEO h 5 Nisonen Ville
3 CONFECTIONIER (US) v 5 Adielsson Erik
4 PANORAMIC v 5 Melander Stefan
2660
5 FOOT ON THE GAS (US) v 6 Schön Marcus
6 NICE AND EASY s 7 Ohlsson Ulf
7 ELINDRA SÅNNA s 9 Edman Börje
8 ASKÖ Q. v 6 Ivanov Jevgeni
9 GROUND PROXIMITY v 6 Larsson Fredrik B
10 MATRIX REVOLUTION h 7 Sundberg Hans-Owe
2680
11 WANNACMYGUNS (US) v 5 Haugstad Kenneth
12 SCOUBY DJOB (FR) v 9 Jansson Torbjörn
13 BON FRECIA h 7 Kontio Jorma
14 FRICTION h 8 Lennartsson Per



Solvalla lopp 5 - Treåringslopp |
1:A PRIS 30 000, 2140 V


1 B.W.T.ANGRYMAN* (FI) h 3 Korpi Pekka
2 LUCKY CHUCKY STAR v 3 Lindblom Åke
3 TJACKO ZAZ v 3 Ohlsson Ulf
4 DIGITAL EXTREME h 3 Schön Marcus
5 POWER TILLY v 3 Jansson Torbjörn
6 PICASSO TILLY h 3 Lennartsson Per
7 OCTOPUSSY SKIFT s 3 Wallin Tony
8 TIGHTS h 3 Kontio Jorma
9 FELLINI BOKO h 3 Adielsson Erik
10 GLARESHIELD h 3 Melander Stefan
11 RYAN'S SYMPHONY v 3 Tillman Jennifer
12 CORAZON s 3 Haugstad Kenneth



Solvalla lopp 6 - Treåringslopp Ston |
1:A PRIS 30 000, 2140 V


1 DIGITAL HISTORY s 3 Melander Stefan
2 HONEY BUNNY s 3 Olsson Daniel
3 ESCAPE ROPE s 3 Schön Marcus
4 GILDA BAND s 3 Andersson Thomas B
5 FABRIQUE EN SUEDE s 3 Widell Kaj
6 FLY BY ELLY s 3 Haugstad Kenneth
7 V.G.'S UNBEATABLE s 3 Jansson Torbjörn
8 PRETTY PERFECT s 3 Larsson Fredrik B
9 SPARKLING RAZZ s 3 Gustafsson Ronny
10 KEBELL SÅNNA s 3 Sjöström Claes
11 DREAMS OUT (FI) s 3 Ohlsson Ulf
12 TASTE LIKE HONEY s 3 Kontio Jorma



Solvalla lopp 7 |
1:A PRIS 20 000, 1640 A


1 TORTUE s 5 Ohlsson Ulf
2 BENJI DANA v 4 Haugstad Kenneth
3 ENJOY BOKO s 4 Adielsson Erik
4 DATS DONCELLA s 4 Tillman Jennifer
5 QUEEN OF GOTHA s 5 Norman Peter G
6 CLYDE G.G. v 4 Olsson Daniel
7 LINCOLN LAWYER (US) h 4 Melander Stefan
8 M.T.JUPITER h 4 Jansson Torbjörn
9 LARITZ CROWN v 4 Sundberg Hans-Owe
10 GLOBAL REBELLION v 4 Kontio Jorma
11 JEPPAS NEMI s 5 Kylin-Blom Oskar
12 SJÖSKOGS NICE* (FI) s 5 Söderström Jan



Solvalla lopp 8 |
1:A PRIS 20 000, 1640 V


1 KOVALAM BROLINE s 8 Ohlsson Ulf
1660
2 SPYGLASS HILL v 4 Tillman Jennifer
3 LONG NIGHT FACE v 7 Norman Peter G
4 CHECKPOINT v 6 Irri Joni-Petteri
5 ELECTRIC IMAGE s 4 Haugstad Kenneth
6 FEEL THE LOVE v 5 Jansson Torbjörn
7 MR DOTSOM v 6 Airaksinen Petri
8 SEEDORF O.M.F.* (IT) h 4 Adielsson Erik
9 TOPPOLINO v 9 Sjöström Claes
10 SPURS ELITE v 8 Kontio Jorma
11 STILL GOING STRONG v 6 Olsson Daniel
12 GOOGLA s 5 Lennartsson Per



Solvalla lopp 9 - Lärlings- & Ungdomslopp |
1:A PRIS 20 000, 2140 V


1 CROSBY v 4 Nilsson Alexander
2 TIGI BOOST v 6 Sternsjö Joakim
3 NOBLE HEART NOVA* (FI) h 4 Veteläinen Antti
4 ANDOVER REX v 4 Hellström Amanda
5 PEGASUS PHOTO v 5 Sedström Linda
2160
6 ZIG ZAG v 7 Melander Mattias I
7 THIS IS ALEX v 4 Punkari Lasse
8 SANNA TUVA s 6 Vandenberghe Nils
9 XANTIPPA Å. s 6 Riesterer Ida
10 GRADES ROC v 9 Liberg-Carlson Helena
11 PASTOR DEE h 4 Walmann Jeanett
12 FABULOUS TOY (FI) v 7 Dahlman Jimmy
13 FOX FROM ABOVE s 6 Thörngren Moa
14 PEAK FRONTLINE s 7 Eriksson Anders
15 LOVE YOUNATHAN v 5 Persson Linnea


Discussione iniziada da CIRDANnella categoria Trotto "Internazionale" nella data di 17-06-2015 12:01.