KALMAR | June 21, 2015 | Viola Silas Lopp and Kalmarsundspokalen in Trotto "Internazi


Kalmar lopp 1 - Kalmarsundsmontén, försök 1 (av 4) |
1:A PRIS 30 000, 2140 A


1 LEONAS KAISER v 6 Johansson Lina
2 INDRO LOVE v 10 Malmqvist Jenny
3 AMINA HORNLINE s 6 Ginman Marina
4 LATEST NEWS v 7 Eriksson Magdalena
5 ROCK ME v 8 Ivehag Josefine
6 YPSILON BOKO v 10 Aho Iina
7 MOON NIGHT v 10 Götesson Annelie



Kalmar lopp 2 - Barfota - Svensk Travsports Unghästserie |
1:A PRIS 50 000, 2140 A


1 SHANNON BOXX s 3 Fajersson Catrin
2 POPLAR BROLINE h 3 Kontio Jorma
3 JACK BOWLER v 3 Zackrisson Anders
4 SAINT GERDA s 3 Karlsson Anna Isabelle
5 LOTUS EXIGE h 3 Sjunnesson Jörgen
6 JAQUELINE COGER s 3 Takter Johnny
7 PANTHEON FACE h 3 Kolgjini Adrian
8 MO FARAH h 3 Ingves Peter
9 HAVBERGS VIKING v 3 Untersteiner Peter
10 EXPENSIVE RIVER v 3 Ohlsson Ulf
11 WINGAIT C.H. v 3 Persson Stefan
12 GLOBAL STRATEGY h 3 Jepson Carl Johan



Kalmar lopp 3 - Mårdskog & Lindkvist - Stoserien, försök 4 (av 7) |
1:A PRIS 25 000, 2140 V


1 T.WALL'S ELAINE s 6 Svanberg Oskar
2 HOT BREW s 7 Eriksson Kim
3 SAINT MATHILDA s 5 Karlsson Anna Isabelle
4 ROXETTA DOCTOR s 6 Untersteiner Johan
5 SWEET RHODE s 4 Jepson Carl Johan
6 GLIDE TOOMA s 5 Kerttu Robert A
7 TEARS FOR LOVE s 5 Hansen Jan
2160
8 TAKE TANIC s 6 Fajersson Catrin
9 ANNA GRETA s 4 Persson Fredrik
10 VIKENS HOT LIPS s 7 Lejon Filip
2180
11 FLORIDA QUEEN s 4 Eklundh André
12 JACKIE BOWLER s 6 Zackrisson Tommy
13 VALNES CHILLY s 7 Takter Johnny
14 CATCHEE TOWN s 10 Jonsson Thomas
15 HANKYPANKY PAGAN s 6 Bergh Robert



Kalmar lopp 4 - breederscourse.com - Lördagsloppet (lärlingslopp) |
1:A PRIS 100 000, 2640 V


1 BARTHOLD K. h 4 Svanstedt Rickard
2 ONE MORE COUNTACH v 5 Ginman Oscar
3 ANTTI SISU v 4 Kylin-Blom Oskar
4 HANTORPS CALVADOS v 6 Stjernström Micael
5 MONSIEUR OLI DOLL v 5 Nilsson Marie
6 FRANKIE BRODDE v 4 Nilsson Frank
7 SILVERBULLET LAVEC v 5 Svensson Johan
8 WILLGO v 9 Cracchiolo Christian
9 WALLABY (DK) v 4 Westerholm Nicklas
2660
10 PACKLEADER v 6 Ärling Tino
11 SKYMASTER v 6 Uhrberg Joel
12 GLOBAL MAJESTY v 8 Hansen Jan
13 TACK WEE* (DK) v 5 Nielsen Mads H
14 BLUE STAR CHAMPION v 5 Karhulahti Ville
15 BARON MAX v 6 Swedberg Robin



Kalmar lopp 5 - Bronsdivisionen, Försök 1 i Meeting 5 (Final Åby 15 augusti) |
1:A PRIS 110 000, 1640 A


1 M.T.JAMES h 4 Lindblom Åke
2 NAPOLEON C.D. h 5 Ingves Peter
3 PREDATOR ICON (FI) v 6 Heiskanen Veijo
4 COMEONHILL (DE) h 6 Kontio Jorma
5 LET'S DANCE D.E. (DE) h 5 Kern Klaus
6 FOLLI v 6 Takter Johnny
7 STAR ADVISOR JOLI v 6 Adielsson Erik
8 READY FOR MORE v 5 Ohlsson Ulf
9 ANGELO AM v 5 Persson Stefan
10 ROXY HILL* (DK) s 7 Jensen Flemming
11 DEVS D'AMERIQUE v 8 Persson Fredrik
12 REIMS GASTI (IT) h 5 Larsson Fredrik B



Kalmar lopp 6 - Barometern - Klass I, Försök 1 i Meeting 5 (Final Åby 15 augusti) |
1:A PRIS 100 000, 2140 A


1 CAB HORNLINE h 4 Holmskov Jeanette
2 SPIRIT REAL v 4 Sjunnesson Jörgen
3 SWEET'N SOUR AKEMA h 4 Svensson Claes
4 VALENTINO STRIX h 4 Ingves Peter
5 SPRINGOVER h 4 Ohlsson Ulf
6 DRAGON CROWE h 5 Uhrberg Joel
7 FUNNY TORNADO h 5 Gustavsson Elin
8 HILDA TIF s 7 Takter Johnny
9 EAGLE SHOT v 4 Kontio Jorma
10 NANGIJALA FACE s 5 Untersteiner Peter
11 EAST LADAY v 7 Untersteiner Johan
12 HALLAS JUDEX v 6 Adielsson Erik

KALMAR | June 21, 2015 | Viola Silas Lopp and Kalmarsundspokalen in Trotto "Internazi



Kalmar lopp 7 - Viola Silas Lopp - Stoeliten |
1:A PRIS 100 000, 2140 A


1 EKETORPETS TESS s 8 Untersteiner Peter
2 JUMBLE ÅS s 7 Jensen Flemming
3 TALK THE TALK (US) s 5 Kontio Jorma
4 RADYSIN AMERICA (IT) s 5 Sjunnesson Jörgen
5 MONAS INVERCOTE s 6 Uhrberg Thomas
6 DONNA DI QUATTRO s 5 Ingves Peter
7 LETICIA BI (IT) s 10 Haugstad Kenneth
8 YOUR HIGHNESS s 6 Ohlsson Ulf
9 MAVEN* (US) s 6 Takter Johnny
10 MISS SUE V. (US) s 7 Untersteiner Johan
11 MOUSSE s 6 Karhulahti Ville
12 YOUANA s 6 Adielsson Erik

KALMAR | June 21, 2015 | Viola Silas Lopp and Kalmarsundspokalen in Trotto "Internazi



Kalmar lopp 8 - Klass II, Försök 1 i Meeting 5 (Final Åby 15 augusti) |
1:A PRIS 100 000, 2640 A


1 JÄGERMEISTER AKEMA h 4 Svensson Claes
2 FLYER BOSHOEVE s 3 Adielsson Erik
3 LEGEND BRODDE h 4 Jepson Carl Johan
4 NEUTRON BROLINE v 5 Ohlsson Ulf
5 NEJLIKA DAG s 6 Uhrberg Thomas
6 PART NAN ANGELEN v 5 Bergh Robert
7 DREAM VISION s 4 Takter Johnny
8 X.FACTOR v 4 Persson Stefan
9 XLNT CONWAYS CLASS v 5 Untersteiner Peter
10 LORD BRODDE v 4 Kontio Jorma
11 GOLD'N GAMBLER v 6 Ingves Peter
12 BRAVO NAVARONE h 4 Untersteiner Johan



Kalmar lopp 9 - Kalmarsundsstayern - Tjust Mekaniska Verkstads Stayerserie, försök 4 (av 7) |
1:A PRIS 100 000, 3140 V


1 ALFAS FARAO v 5 Zackrisson Anders
2 UNDER SUND v 7 Zackrisson Tommy
3 DAYDREAM RAPIDA v 5 Crebas Hans
4 TOR MENTO (DK) v 5 Uhrberg Thomas
5 CHIVAS BOKO h 6 Bergh Robert
6 SORBET h 4 Adielsson Erik
3160
7 YAMANI HORNLINE v 9 Jensen Flemming
8 USAIN HENNA h 5 Svanberg Oskar
9 REMEMBER MY NAME h 8 Takter Johnny
10 TRUST LAUNCHER v 7 Untersteiner Peter
11 BAZIR DIMANCHE v 7 Dyhrberg Svend
12 ARN HAMMERING h 5 Jonsson Thomas
13 UNO DE JOFLO (FR) h 7 Larsson Fredrik B
14 DARYL BOKO (FI) v 5 Eriksson Kim
15 WEST WING v 7 Untersteiner Johan



Kalmar lopp 10 - Elbolagsgruppen - Silverdivisionen, Försök 1 i Meeting 5 (Final Åby 15 augusti) |
1:A PRIS 125 000, 2140 A


1 NOBILE DI POGGIO* (IT) v 8 Untersteiner Johan
2 VÄSTERBO PAYMYDAY v 6 Sjunnesson Jörgen
3 UP UP AND AWAY (US) h 7 Adielsson Erik
4 DENIM BOKO s 5 Nordström Per
5 ALLABALLAKAITOZ v 7 Untersteiner Peter
6 SHADOW WOODLAND* (FI) v 6 Ohlsson Ulf
7 GO GREEN PELLINI h 7 Ingves Peter
8 CALIBER T.T. v 8 Takter Johnny
9 SAUVEUR h 5 Lindblom Åke
10 BEAR DANCER v 5 Jepson Carl Johan
11 NAGLO' DEL NORD (IT) v 8 Heiskanen Veijo
12 SUPER OTTO v 6 Haugstad Kenneth



Kalmar lopp 11 Kalmarsundspokalen - Gulddivisionen |
1:A PRIS 150 000, 1640 A


1 OLYMPIC KRONOS (IT) h 7 Haugstad Kenneth
2 STARO BOBCAT v 11 Zackrisson Anders
3 ARAZI BOKO v 8 Takter Johnny
4 OBI WAN* (DK) v 9 Jensen Flemming
5 MR PELLEGRINO v 8 Ingves Peter
6 KASH'S CANTAB (US) h 7 Adielsson Erik
7 STANDOUT h 6 Kontio Jorma
8 QUICK FIX v 6 Kolgjini Adrian
9 HARRY HAYTHROW v 9 Untersteiner Johan
10 GLOBAL MONEY v 8 Bergh Robert
11 NOTHING BUT CLASS (US) h 6 Untersteiner Peter
12 REVEN D'AMOUR h 10 Ohlsson Ulf



Kalmar lopp 12 - Kalmartravet 50 år 5 juli |
1:A PRIS 25 000, 2140 V


1 K.A.PONTIAC v 3 Johansson Jan E
2 MOON'S BALLERINA s 3 Karlsson Inge N
3 T.P.JASMINE s 3 Nordström Per
4 BUCKPASSER v 4 Svensson Claes
5 K.Y.KRATOS v 4 Fajersson Catrin
6 PACIFIC FACE v 3 Savin Marcus
7 CHIBA DE VANDEL (FR) s 3 Kolgjini Adrian
8 WHITNEY WEST s 3 Zackrisson Tommy
9 ON MY DAY s 3 Zackrisson Anders
10 FIONA GUVIJO s 4 Ginman Oscar
2160
11 MILDE MOSES v 4 Uhrberg Thomas
12 FIONA V.E. s 4 Stjernström Micael
13 ORLANDOS MENEA s 4 Untersteiner Peter
14 BOUNCING BALL O.O. v 4 Jepson Carl Johan
15 WALK ALL OVER YOU v 4 Untersteiner Johan



Kalmar lopp 13 - Kalmars Travshops Amatörserie |
1:A PRIS 25 000, 2140 V


1 PUISSEGUIN s 6 Aurell Thomas
2160
2 NAVY FACE v 5 Arnqvist Peter
3 FINISH STAR v 6 Carlsson Stefan
4 ROBLOX MEMPHIS v 4 Andersson Robert
5 SUGARBOY PETOJ v 7 Lähdekorpi Hanna
6 SORRIDERE s 6 Högström Lars
7 DESTINY RIVER s 4 Löfkvist Clas
8 KOONUNGA HILL v 8 Elleskog Eje
9 SPIRIT LASER (DK) v 6 Kerttu Robert A
10 ACROSS THE FIRE h 6 Olsson Dan-Åke
11 BACHO DIAGO v 6 Svensson Åsa
12 EASY JAZZ v 6 Uhrberg Oscar
2180
13 MR INKATO v 9 Lundberg Anette
14 FORMATION (US) h 8 Karlsson Inge N
15 CHASE DREAMCATCHER h 7 Raumer Jan


KALMAR | June 21, 2015 | Viola Silas Lopp and Kalmarsundspokalen in Trotto "Internazi



Discussione iniziada da CIRDANnella categoria Trotto "Internazionale" nella data di 16-06-2015 13:56.