ÅMÅL | June 17, 2015 | Klass II, Försök 6 i Meeting 4 in Trotto "Internazionale"
ÅMÅL | June 17, 2015 | Klass II, Försök 6 i Meeting 4 in Trotto "Internazionale"


Åmål lopp 1 - Wången Cup - Stolopp |
1:A PRIS 30 000, 1680 A


1 TROUVILLE s 6 Andersson Andreas
2 ELOISE s 7 Svanstedt Rickard
3 LIBERTY V.H. s 5 Nilsson Per
4 DAYTONA s 5 Arnerlöf Rebecca
5 QUILL PEN s 6 Andersson Oskar J
6 MONEYPENNY FACE s 6 Westerholm Nicklas
7 SHEER BLISS s 7 Berg Fredrik
8 TÄRNAN s 7 Bäck Silfors Jessica
9 ÖNAS GARBO s 7 Ising Jasmine
10 MONIQUE BRÅTEN s 6 Mahony Jenny
11 INTEGRATED s 5 Schön Marcus



Åmål lopp 2 |
1:A PRIS 50 000, 1680 A


1 ULF EME v 4 Andersson Mikael J
2 SAHARA FREESTYLER (FI) v 6 Söderkvist Stefan
3 CARMEN ÅS s 5 Ådefors Peter
4 SANTIAGO BI* (IT) h 4 Goop Björn
5 NOUVELLE ROBIN v 6 Wester Lars
6 LEMOMAN v 10 Jakobsson Magnus
7 GOLDEN SÅNNA v 7 Eriksson Kim
8 MAN OF THE MATCH v 5 Elfving Joakim
9 SPINSTERHOOD s 4 Strömberg Peter
10 BARON T.C. v 4 Jansson Torbjörn
11 MR LOVE YOU v 6 Persson Stefan
12 TUSHARA s 6 Hultman Marcus



Åmål lopp 3 - Torsten Janssons Minneslopp |
1:A PRIS 70 000, 1680 A


1 HARD LIVIN (US) h 8 Redén Daniel
2 NOUVELLE PELLE v 12 Wester Lars
3 HARALDINHO v 8 Jansson Torbjörn
4 DEMOCRAT v 8 Ohlsson Ulf
5 CONRADS GARLAND v 12 Hultman Marcus
6 NUVOLA DI POGGIO* (IT) s 8 Jakobsson Magnus
7 PARKIN v 9 Svanstedt Rickard
8 GLOBAL INVESTMENT v 12 Goop Björn
9 ROKKAKUDO h 5 Söderkvist Stefan
10 KRÅNGEL h 11 Blom Nathalie



Åmål lopp 4 - Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp |
1:A PRIS 50 000, 2080 A


1 LES VACANCES v 3 Eriksson Peter
2 FIGHTING JOE h 3 Horpestad Tom
3 FLASH TEEMER h 3 Svanstedt Anders
4 PECADILLE FACE s 3 Kolgjini Adrian
5 PEACEFUL FACE s 3 Persson Stefan
6 SANGRIA KNIGHT s 3 Goop Björn
7 COTTON CLUB h 3 Andersson Mikael J
8 FROM ESTELLE s 3 Hultman Marcus
9 UNLIMIT LAVEC h 3 Untersteiner Peter
10 CARLOS MILO h 3 Söderkvist Stefan



Åmål lopp 5 - DubbelCupen, Försök 10 i Meeting 3 |
1:A PRIS 50 000, 2080 V


1 EGGE ELDEN* (NO) h 6 Ohlsson Ulf
2 ENGE JO (NO) v 7 Andersson Mikael J
3 TANGEN FAKS* (NO) h 7 Aarum Dagfinn
4 TANGEN STEGG* (NO) h 6 Stenberg Glenn K
5 SOLÖR SVARTEN* (NO) h 5 Gudmestad Geir
6 ZEB HEGERO v 8 Lindberg Kristian
7 ELDJON* (NO) h 6 Sagholen Odd Arne
2100
8 ODINS PILEA s 8 Ådefors Peter
9 VALLE JERVEN* (NO) v 6 Berglöf Erik
10 LYSJÖ MOCCA s 6 Hultman Marcus
2120
11 TROLL SINDY (NO) s 6 Horpestad Tom
12 SLÅTTODIN* (NO) h 10 Goop Björn
13 SOLÖR STEGG* (NO) h 8 Jansson Torbjörn
14 GANGTRÖTT (NO) v 10 Jepson Carl Johan
15 MJÖLNER KOMET* (NO) h 7 Jakobsson Magnus



Åmål lopp 6 - Storholmens Kanaltrafik - Fyraåringslopp |
1:A PRIS 70 000, 2080 A


1 CHAMP WALK IN v 4 Goop Björn
2 QUEEN GOUTIER s 4 Svanstedt Rickard
3 SPECIAL OFFER v 4 Eriksson Peter
4 BUZZ MEARAS v 4 Kolgjini Adrian
5 WHITE NOSE (DK) s 4 Andersson Mikael J
6 KALLE KALAS v 4 Andersson Oskar J
7 WARRAWEE PERSEUS (US) h 4 Ohlsson Ulf
8 VIGGO LADAY h 4 Jansson Torbjörn
9 OTHELLO C.D. h 4 Jepson Carl Johan



Åmål lopp 7 - Dalslands Gästgiveri |
1:A PRIS 60 000, 2480 V


1 SWEEPING CANDY v 8 Söderkvist Stefan
2 FOURMATIC h 6 Andersson Mikael J
3 JOHAN ROC h 6 Goop Björn
4 RYDENS INDIGOBLUE v 7 Jakobsson Magnus
5 LASKEN PALEMA v 6 Svanstedt Anders
6 DIGGERS ELIAS v 6 Jepson Carl Johan
7 PEPE DI JESOLO (IT) h 6 Ohlsson Ulf
2500
8 WIRANAS DREAM v 10 Berg Fredrik
9 SVARTMYRS SIGGE v 11 Aho Mikko



Åmål lopp 8 - ICA Supermarket Lejonet |
1:A PRIS 50 000, 2480 V


1 JULA HAMRON v 4 Goop Björn
2 MACBETH BROLINE v 6 Söderkvist Stefan
3 RYDENS JECANA s 6 Aho Mikko
4 ZOLTAN T.C. v 7 Eriksson Kim
5 M.T.IMPORTANTGUY v 5 Jepson Carl Johan
6 REGINA DEGLI DEI (IT) s 5 Jakobsson Magnus
7 KABAL v 5 Svanstedt Anders
8 ROBINS KOMPIS v 7 Andersson Mikael J
9 SUPER MARE s 4 Andersson Oskar J
2500
10 NORMANDY (US) h 7 Lundgren Hans-Olof
11 MÅRTEN MARJE h 6 Mahony Paw
12 GATERUDS GALON v 5 Berglöf Erik
13 PIERCING v 9 Anderberg Roger
14 MAX NOT SAND v 6 Hultman Marcus



Åmål lopp 9 - Klass II, Försök 6 i Meeting 4 (Final Färjestad 27 juni) |
1:A PRIS 100 000, 1680 A


1 LASS NORTH STAR v 6 Svanstedt Rickard
2 SONIA'S DREAM s 5 Hultman Marcus
3 GLENLIVET v 4 Nilsson Per
4 THUNDER LAVEC v 4 Kolgjini Adrian
5 HARPOS BLUE SWEDE v 6 Jansson Torbjörn
6 PROTECTOR v 4 Untersteiner Peter
7 ANDERS GIGANT v 6 Ohlsson Ulf
8 EDDIE h 4 Horpestad Tom
9 RITZO v 5 Goop Björn
10 STARO IN FACT v 4 Persson Stefan
11 M.T.JORDAN h 4 Jakobsson Magnus
12 EUGENIE DIAMOND s 5 Strömberg Peter



Åmål lopp 10 - Diamantstoet, Försök 6 (Final Färjestad 26 juni) |
1:A PRIS 100 000, 2080 A


1 RED DOOR s 6 Andersson Mikael J
2 SOMA s 5 Mahony Paw
3 BELLA JAAM s 4 Moberg Jonas
4 NEW KISS s 4 Ising Jasmine
5 WALKYRIA RACE s 5 Jakobsson Magnus
6 LOVELY SOUTHWIND s 5 Ohlsson Ulf
7 AMBUSH AVENUE s 5 Jansson Torbjörn
8 FLICKA LILLA s 5 Söderkvist Stefan
9 AUNG SAN SUU KYI s 4 Goop Björn
10 VANESSA SENSATION s 5 Jepson Carl Johan
11 SNOW ANGEL s 5 Andersson Oskar J
12 STARO HANGOVER s 5 Untersteiner Peter


ÅMÅL | June 17, 2015 | Klass II, Försök 6 i Meeting 4 in Trotto "Internazionale"



Discussione iniziada da CIRDANnella categoria Trotto "Internazionale" nella data di 12-06-2015 17:55.