BODEN | June 13, 2015 | Norrbottens Stora Pris (Group I) in Trotto "Internazionale"


Boden lopp 1 - Kommunals Lärlingsserie |
1:A PRIS 25 000, 2140 A


1 MAGNIFIK BRODDE v 4 Sundqvist Samu
2 FITZCARRALDO v 5 Schön Marcus
3 BEAR A TITLE* v 5 Heinonen Antero
4 FANTOM HÅLERYD v 6 Svedlund Kevin
5 VICKEN SWING v 5 Viklund Malin
6 MALDINI BOB v 6 Eklöf Tobias
7 LOTUS KHAN v 4 Wäjersten Daniel
8 WINNINGBYLENGTH v 5 Westerholm Nicklas
9 GENERAL TOOMA v 5 Eriksson Sandra
10 FLORENCE BRODDA s 5 Andersson Jimmy H
11 JUSTINE'S PRIDE* (FI) v 9 Karhulahti Ville
12 MINISKIRT MINNIE s 4 Nilsson Karin



Boden lopp 2 |
1:A PRIS 25 000, 1640 A


1 PERFECT KRONOS (IT) v 6 Norberg Jan
2 MORE MUSCLES v 7 Jonsson Magnus O
3 CATCH THE FUTURE v 5 Ohlsson Ulf
4 QUANTUM BOOGIE v 6 Dunder Robert
5 VENUS BOB s 6 Wäjersten Daniel
6 CALIGULA F. v 5 Östman John
7 TEMPTED s 6 Lundberg Petter
8 G.LINE v 10 Söderholm Krister
9 COMPASSION FRECIA s 5 Olofsson Hanna
10 BEACHRIDER v 6 Kontio Jorma
11 OTTO MISTY (IT) v 7 Marklund Lars
12 NEXUS TILLY v 5 Bergh Robert



Boden lopp 3 - Toranda Cup, Final |
1:A PRIS 75 000, 2140 A


1 CONRADS FLAMEMAKER v 5 Kontio Jorma
2 PLEDGE ALLEGIANCE (US) s 5 Kihlström Örjan
3 VICTORY STREAMLINE v 4 Olofsson Hanna
4 RED ROSE SISU s 5 Adielsson Erik
5 WISH ME LUCK ÅS (US) s 5 Särkiniva Jorma
6 LINDA K.SISU s 4 Jansson Torbjörn
7 CALYPSO RIVER* v 5 Takter Johnny
8 MESLON* v 4 Jaara Mauri
9 SPECIAL FIREBIRD* (FI) h 5 Östman John
10 RONDINE D'ASOLO (IT) s 5 Sjöström Claes
11 TAMI MOSEBO* (DK) s 5 Månsson Christian



Boden lopp 4 - Menhammar Stuteri - Diamantstoet, Försök 5 - Spårtrappa (Final Färjestad 26 juni) |
1:A PRIS 100 000, 2140 A


1 TARU SISU s 4 Ohlsson Ulf
2 BONBON MEARAS s 4 Adielsson Erik
3 NEW YORK BROLINE s 5 Månsson Christian
4 HIGHLAND Q.SISTER s 6 Sjöström Claes
5 GUCCI ZON s 4 Svensson Henrik
6 MALGOMAJ B. s 7 Lundberg Petter
7 DIGIGIRL I.H. s 5 Dunder Robert
8 FLIRTIN SILVIO s 6 Wäjersten Daniel
9 CENTERLINE s 4 Bergh Robert
10 DREAM ON SILVIO s 5 Lindqvist Ove A
11 IVORY EASY s 5 Söderholm Krister
12 SONATA ÅS s 5 Östman John
13 GAIA SUND s 5 Tillman Jennifer
14 FONZAN SUND s 6 Takter Johnny
15 FRIDA MONTANA s 5 Kihlström Örjan



Boden lopp 5 |
1:A PRIS 25 000, 2140 V


1 SOLAKONGEN (NO) v 5 Månsson Christian
2 LIAFUXEN v 11 Söderholm Krister
3 LILL EVERT v 7 Eriksson Leif
4 LOME JARL (NO) v 6 Nilsson Roger
2160
5 TEKNO RAPPEN (NO) v 13 Särkiniva Jorma
6 LYCKELDS ELRIGO v 10 Melander Micael
7 ULFAKS (NO) v 8 Östman John
8 JÄRVSÖ RASMUS v 6 Adielsson Erik
9 GULI STORM h 6 Andersson Gustav
10 LESJA KONGEN* (NO) h 5 Bergh Robert



Boden lopp 6 - Nils Bergmans Minne - Svensk Travsports Montélopp |
1:A PRIS 25 000, 1640 A


1 NOSE BY NOSE v 9 Puolakka Henna-Riika
2 GOLD DIGGER v 9 Beckman Josefine
3 CASHER* v 9 Alaluusua Ulla
4 STONE CAPES LORD* (FI) v 6 Dunder Sara
5 TORALF JUBB v 8 Mårtensson Emelie
6 KENSETH HANOVER (US) v 8 Karlsson Anna
7 SKOGANS VICTOR v 9 Engfors Jenny
8 DUSTY WIND v 7 Viklund Malin
9 MR BRIGHTSIDE v 8 Bodin Maria
10 ALFONSO BOB v 11 Nilsson Jessica



Boden lopp 7 - Vikström Åkeri - Klass II, Försök 5 i Meeting 4 (Final Färjestad 27 juni) |
1:A PRIS 100 000, 2640 V


1 LAWLESS LADAY v 5 Ohlsson Ulf
2 JUNO F. s 5 Eriksson Sandra
3 MISTER BURMAN v 6 Takter Johnny
4 ALL AROUND ÅS v 6 Porshage Kevin
5 MYSTIC ACCIDENT v 4 Norberg Jan
6 DIALOG IN v 8 Nilsson Roger
7 ANDOVER STREAMLINE h 3 Olofsson Hanna
8 SIXTEN BISHOP v 5 Jansson Torbjörn
9 CARLOS SHADOW* v 6 Kontio Jorma
10 REAL DREAM v 4 Bergh Robert
11 TYCKO STAR v 5 Adielsson Erik
12 ÄNGENS AIRMAN v 5 Östman Sören



Boden lopp 8 - Fördel Boden |
1:A PRIS 100 000, 2140 V


1 LOTTMAR (NO) v 8 Karlsson Björn
2 STILIG v 8 Eriksson Leif
3 BLIXTSNABB h 6 Sjöström Claes
4 QRAVATT v 11 Jansson Torbjörn
5 TANGEN DIDRIK* (NO) v 5 Bergh Robert
2160
6 ART KJARVALD* (NO) h 8 Lindqvist Ove A
7 TYRI SVARTEN (NO) v 14 Söderholm Krister
8 JÄRBO HARRY h 10 Norberg Jan
9 KRUSEN h 9 von Krusenst. Michael
10 MEL ODIN h 9 Melander Micael
11 HULTE MAGNUS h 8 Ohlsson Ulf
12 ULVSÅS BRASSE v 8 Adielsson Erik
13 ADRIGO h 10 Olofsson Hanna
14 TORPA GLAD (NO) v 11 Östman John
15 ÄNGSKALLA s 8 Takter Johnny



Boden lopp 9 - Heri - Silverdivisionen, Försök 3 i Meeting 4 (Final Färjestad 27 juni) |
1:A PRIS 125 000, 2140 A


1 GIMEHEAVEN SISU h 5 Adielsson Erik
2 MONTDORE h 5 Bergh Robert
3 B.W.T.HELLION* (FI) h 7 Kontio Jorma
4 ELIT HÅLERYD v 7 Norberg Jan
5 BARETTA BOKO* v 7 Alapekkala Kari
6 KRICKEN C.D. v 8 Takter Johnny
7 SUNTORY ROYAL s 8 Sjöström Claes
8 QUALITY QUESTIONED v 6 Kihlström Örjan
9 VENKATESH v 6 Haugstad Kenneth
10 ARISTOCAT BOKO v 8 Ohlsson Ulf
11 B.B.S.MANDARINO v 7 Östman John
12 KUNG TÖLL v 9 Söderholm Krister



Boden lopp 10 - Bodens Energi - Klass I, Försök 5 i Meeting 4 (Final Färjestad 27 juni) |
1:A PRIS 100 000, 1640 A


1 TE FREDDO KNICK v 5 Bergh Robert
2 PIX JUBB v 7 Kontio Jorma
3 EXCITER v 6 Kihlström Örjan
4 MR RIGHT v 7 Söderholm Krister
5 NANO BROLINE v 5 Nilsson Roger
6 UNIQUE JULIA s 5 Ohlsson Ulf
7 GLOBAL REVOLVER v 4 Adielsson Erik
8 WALLNER v 6 Nygren Patrik
9 HAPPYGANGSTER G.L. h 5 Wäjersten Daniel
10 M.T.INSIDER h 5 Alsén Olle
11 FOCUS HÅLERYD v 6 Elfving Joakim
12 REBORN EXCALIBUR* v 7 Lukkari Janne



Boden lopp 11 - Bodenbo - Lördagsloppet |
1:A PRIS 100 000, 2640 V


1 BEWITCH BOY* (FI) v 4 Kontio Jorma
2 MAKIN IT EASY (US) v 4 Bergh Robert
3 VALEUR v 6 Takter Johnny
4 VICTORIA NIBS* (FI) s 5 Karhulahti Ville
5 SPEECHLESS h 4 Sjöström Claes
6 LE LAHAR h 5 Linderoth Per
2660
7 DESUPER FILIUS v 4 Adielsson Erik
8 COUNT RESPONSE (FI) v 6 Jansson Torbjörn
9 SO GÅ HERO h 4 Svensson Henrik
10 GREFSTADS ROYALTY v 8 Kihlström Örjan
11 VIKING STREAMLINE v 4 Olofsson Hanna
12 RAPID RAY (IT) v 5 Östman John
13 DANNE EDEL v 5 Ohlsson Ulf
14 KALANCHOE P.R. h 6 Westerholm Nicklas
15 FRENCH TARGET v 7 Eriksson Sandra



Boden lopp 12 - Ahlsell - Bronsdivisionen, Försök 4 i Meeting 4 (Final Färjestad 27 juni) |
1:A PRIS 110 000, 2140 V


1 LOVE DANCER h 5 Larsson Fredrik B
2 LOVE LINI v 6 Ohlsson Ulf
3 SPEED DELICIOUS h 5 Bergh Robert
4 PRIAMO CAF (IT) v 6 Månsson Christian
5 SPECIAL PROMISE* (FI) h 6 Kontio Jorma
6 RAZ MACKENZIE v 7 Nilsson Roger
7 LAURENTIUS ROMEO v 7 Linderoth Per
8 CALLELA LONGSHOT* (FI) v 6 Soronen Janne
9 FORE CANDY* v 8 Jaara Mauri
10 HOT DEPOSIT v 8 Lindqvist Ove A
11 PREMIER KRONOS (IT) h 6 Östman John
12 USAIN SWING v 6 Eriksson Leif



Boden lopp 13 - Norrbottens Stora Pris (Gr. I Int. - UET Masters Series) |
1:A PRIS 1 000 000, 2140 A


1 DAVID SISU h 7 Haugstad Kenneth
2 CHELSEA BOKO h 6 Kontio Jorma
3 KNOWS NOTHING* (US) h 6 Ohlsson Ulf
4 NAHAR v 10 Norberg Jan
5 PANNE DE MOTEUR h 7 Kihlström Örjan
6 INDIGIOUS* (DE) h 6 Adielsson Erik
7 BACKFIRE s 5 Jansson Torbjörn
8 CREATINE (US) h 5 Bergh Robert
9 EL MAGO PELLINI h 6 Kolgjini Adrian
10 ON TRACK PIRATEN v 7 Takter Johnny



Boden lopp 14 - Styrkeprovet |
1:A PRIS 25 000, 3140 V


1 GALLIT RAJ* (FI) v 10 Granath Teijo
2 MERRY BROLINE v 6 Kihlström Örjan
3 PROVENCE GEL s 6 Eriksson Leif
3160
4 ULTRALUM (FR) v 7 Jansson Torbjörn
5 CHIVAS BOKO h 6 Bergh Robert
6 NAGINI (US) v 6 Adielsson Erik
7 FAST PAY v 7 Ohlsson Ulf
8 HANDSOME FAYLINE v 7 Eriksson Sandra
9 CORLEONE SHARK* (FI) v 7 Östman John
3180
10 MAX DE LUX h 8 Norberg Jan
11 VIKING AMERICA v 6 Kolgjini Adrian
12 TAKE OFF SOUND* (FI) v 10 Kontio Jorma


BODEN | June 13, 2015 | Norrbottens Stora Pris (Group I) in Trotto "Internazionale"



Discussione iniziada da CIRDANnella categoria Trotto "Internazionale" nella data di 10-06-2015 20:44.